Inwestycja w technologię krokiem do rozwoju. Taka była I edycja Intralogistica Poland Expo

W dniach 24-26 stycznia 2024 roku Ptak Warsaw Expo stało się miejscem dyskusji o rozwoju w branży logistyki magazynowej. Eksperci sektora wskazywali między innymi, jakie kierunki inwestycyjne obierać, by zwiększać konkurencyjność i redukować koszta.

Globalnym trendem, który już kilka lat temu dotknął branżę logistyki magazynowej, były inwestycje w rozwój technologii. Te przekładają się na zmniejszenie kosztów, podniesienie wydajności magazynów i sieci transportowej. Tym samym realizujące go firmy stają się bardziej konkurencyjne na rynku. Jaki będzie rok 2024? Analitycy wskazują, że jego główną osią będzie wzmocnienie odporności łańcucha dostaw na ryzyko. Wiązać się to będzie z szybszą realizacją dostaw, rozwojem e-commerce czy zapewnieniem odpowiedniej liczby pracowników.

Między innymi o tym rozmawiali eksperci podczas Kongresu Branży Logistyki, który odbył się w czasie targów Intralogistica Poland Expo. Nie zabrakło również tematu sztucznej inteligencji, projektowania magazynów i centrów logistycznych czy automatyzacji procesów magazynowych.

Część edukacyjna Intralogistica Poland Expo to jednak nie wszystko, co czekało odwiedzających wydarzenie w Ptak Warsaw Expo.

Intralogistica Poland Expo centralnym punktem rozwoju branży

Intralogistica Poland Expo było również miejscem integracji biznesu. Na 20 tysiącach m2 powierzchni Ptak Warsaw Expo spotkali się zarówno najbardziej cenieni przedstawiciele branży, jak i firmy dopiero rozpoczynające w niej swoją działalność. Doświadczenie organizatora pomogło połączyć przedsiębiorców poszukujących rozwiązań z tymi, którzy je oferowali.

Odwiedzający mogli poznać najnowsze systemy i urządzenia magazynowe. Zapoznali się również z możliwościami robotycznymi dla branży oraz wypróbowali oprogramowanie dla intralogistyki. Podczas wydarzenia dostępne były także firmy zajmujące się projektowaniem i doradztwem, producenci maszyn i urządzeń do etykietowania oraz opakowań zbiorczych, przedsiębiorstwa odpowiedzialne za BHP w magazynie i halach czy finansowanie oraz szkolenia.

Tym samym każdy z obecnych 5321 odwiedzających mógł poznać pełen przekrój branżowych ofert dla swojego biznesu i dokonać korzystnych inwestycji w oparciu o aktualną wiedzę.

Kolejna edycja Intralogistica Poland Expo odbędzie się w dniach 22-24 stycznia 2025 roku.